středa 29. února 2012

Android lost – dokonalý vir

Majitelé telefonů s operačním systémem Android určitě tuto aplikaci znají. V případě, že telefon ztratíte, umožní vám telefon na dálku ovládat přes webové rozhraní a to včetně ovládání kamery, zaslání aktuální polohy, zaslání výpisu hovorů atd.
Tyto funkce určitě každý v případě ztráty či krádeže telefonu ocení. Ale zkuste se zamyslet nad tím, přes jaké servery tato komunikace probíhá a kdo je autorem této aplikace. Ani jedno v podstatě nevíme. Co když tuto aplikaci nainstalovanou v našem telefonu může ovládat i někdo jiný než my? Může si nás přední kamerou vyfotit, zjistit, kde se nacházíme, jako rychlostí se pohybuje, komu jsme volali, nechat si odesílat naše SMS a to jsem pouze vyjmenoval funkce, které Android Lost skutečně přiznává. Řada dalších funkcí by mohla být skrytá. Mezi ně by mohla patřit možnost odposlouchávat, co se v místnosti děje, kompletní zaznamenání a odeslání našich hovorů, uložení všech našich hesel včetně loginů, které v průběhu používání telefonu zadáváme napříkald k e-mailům, bankovním kontům atd. A to vše bez vědomí majitele telefonu. To bychom potom mohli být neustále pod kontrolou nějakého jedince či společnosti ještě víc než nyní. Spíš té společnosti. Mohlo by se jednat o Google, ale například i o tajné služby jako je FBI.
To vše by bylo ještě „snesitelné“ v případě soukromé osoby, ale i řada firem má tuto aplikaci ve svých telefonech a to potom hrozí i vyzrazení firemního tajemství nebo strategie. V případě, že by tomu tak opravdu bylo, je Android Lost dokolnalý vir, který si většina lidí ještě ráda nainstaluje do svého telefonu, protože si myslí, že je pro ně přínosný.
Pokud by tomu nebylo tak, jak je popsáno výše a aplikace Android Lost v našich telefonech by se její autor nesnažil zneužít, je zde ještě možnost napadení hackery. Nikdo neví, jak jsou datové toky provozovatele Android Lost zabezpečeny a proto si nemůžeme být jisti, že by útokům hackerů odolali. A je jasné, že hackerům by nešlo primárně o nenápadné naslouchání našeho soukromí, ale především o vykradení kont, cože je možná ještě horší než mít doma stále přítomnou FBI prostřednictvím svého telefonu.
Proto než si tuto aplikaci nainstalujete, dobře si to rozmyslete. Nebo snad chce být stále pod kontrolou nebo dokonce přijít o veškeré svoje úspory či firemní know-how?
Snem všech špionů v bývalém komunistickém bloku bylo, aby každý občan u sebe měl nějakou krabičku, díky které by ho mohli neustále sledovat. A určitě to nebyl sen jen komunistických špionů, ale všech po celém světě. To už umožňují mobilní telefony a PC samy o sobě a aplikace Android Lost a aplikace jí podobné by toto mohly ještě výrazně zdokonalit.
Android lost, Android Lost, android market, je to vir, vir, virus, je android lost vir, nebezpečný android lost, aplikace Android Lost, aplikace android lost, aplikace Android lost, recenze android lost, recenze Android lost, jak funguje Android lost, používat Android lost, Android, android, co umí android lost, FBI, KGB, tajné služby

1 komentář: