pondělí 14. května 2012

Konečně půjdeme volit prezidenta

Konečně budeme mít možnost vybrat si prezidenta. Přestože u nás prezident nemá příliš velké pravomoci, reprezentuje stát takže vlastně nás všechny. Proto si myslím, že přímá volba prezidenta je ideální možnost pro jeho výběr.
Osobně možnosti využiji a prezidenta volit půjdu. Prozatím máme pár vážných kandidátů. Můj názor na ně ja takový:

Tomio Okamura - nevadil by mi jeho původ v Japonsku, ale po zhlédnutí reportáže v pořadu Reportéři ČT, ze které plyne, že našemu státu neplatí téměř žádné daně, zcela ztratil moji důvěru.

Karel Schwarzenberg - myslím, že je to rozumný a vzdělaný člověk, kterého bych si ve funkci prezidenta uměl představit. Bohužel už je poměrně dost starý a byl bych nerad kdyby nám prezident umřel ve funkčním období.

Karel Gott - snad má dost rozumu na to, aby nekandidoval.

Miloš Zeman - nic proti němu nemám a myslím, že to byla (a asi stále je) výrazná osobnost. Ale jestli by to nebyla trochu recese, zvolit si Zemana za prezidenta.

Jan Švejnar - pro mě jedna ze dvou možností koho volit. Myslím, že by byl dobrým prezidentem, který by nám určitě nedělal ostudu.

Jan Fišer - Je pro mě druhou možností, koho volit. Na rozdíl od Jana Švejnara se nám už poměrně dobře osvědčil v úřednické vládě.

O žádných dalších lidech, kteří se patrně "bitvy" o funkci prezidenta zúčastní nevím, ale určitě se seznam ještě rozroste. Já při volbě budu brát v úvahu také to jestli je kandidát dosazen nějakou politickou stranou nebo ne. Pokud půjde o politického kandidáta rozhodně ho volit nebudu. 
přímá volba prezidenta, lidé si vybírají prezidenta, kandidáti na prezidenta, Jan Švejnar, Jan Fišer, Tomino Okamura, Karel Schwarzenberg, Miloš Zeman, volba prezidenta, prezidentské volby

Žádné komentáře:

Okomentovat