neděle 5. srpna 2012

Jak bezpečně vyřešit nestandardní platby

Možná jste už někdy potřebovali provést platbu za nějakou nestandardní službu a zrovna se vám nehodilo, aby protějšek znal vaši adresu, jméno či snad číslo účtu. Zde je tedy složenka, převod z účtu apod. zcela nepoužitelná metoda.
Tuto platbu lze uskutečnit zcela jednoduše, bezpečně a s minimálními náklady. Představme si tedy, že jsme v roli toho, který očekává příchozí platbu od svého zákazníka. To, za co se zde bude platit může být třeba mimo rámec zákona a nebo prostě nechceme, aby náš zákazník znal naše údaje.
Pro platbu využijeme schránku, kam je možné nechat si poslat libovolný dopis (nikoliv nějaké balíky). Že nic takového neznáte? Tyto doručovací adresy většinou nabízejí například kavárny jako nadstandardní služby pro svoje zákazníky. Příkladem může být Café99 v Brně, kam si můžete nechat poslat dopis a oni vám ho tam nachystají na polici, kde si ho člověk následně najde a odnese. Výhodou je, že nemusíte uvést ani svoje jméno, protože to nikdo nekontroluje.
Nevýhodou je, že si dopis může odnést kdokoliv, takže není rado ho tam nechat ležet třeba týden. Za 1-2 dny se dopis většinou neztratí.
Pokud jste to ještě nepochopil, tak do obálky vám zákazník dá patřičný finanční obnos a zašle na danou adresu. 
Pokud budeme v roli toho, kdo má platbu odeslat, tak stačí jako adresu odesílatele uvést adresu například nějaké té kavárny, která tuto službu nabízí.
Je nutné si uvědomit, že Česká pošta výslovně zakazuje posílání finanční hotovosti v obálkách a tak byste porušovali její podmínky. A samozřejmě dělat něco mimo zákon se také nesmí, proto má tento článek sloužit pouze ke studijním účelům  :) 

Žádné komentáře:

Okomentovat