neděle 5. srpna 2012

Jak jednoduše vytvořit bootovací usb flash disk s libovolnou distribucí Linuxu

Pokud potřebujete z nějakého důvodu vytvořit bootovací flash disk s nějakou distribucí Linuxu, pak se nabízí skvělý program, LiLi USB Creator. S tímto programem bude vytvoření bootovacího flash disku záležitostí 5 kroků a několika málo minut.
Program doporučuji stahovat z oficiální stránky projektu http://www.linuxliveusb.com/.
Nyní k samotné tvorbě bootovacího flash disku. Po spuštění programu vidíme následující obrazovku:

V prvním kroku vybereme flash disk, na který bude Linux nainstalován.


Ve druhém kroku vybereme zdroj, ze kterého bude Linux nainstalován. Máme na výběr mezi ISO/IMG/ZIP, CD a nebo DOWNLOAD. Pokud zvolíme stažení, objeví se skutečně široký výčet distribucí Linuxu. Zvolíme si požadovanou distribuci a klikneme na automatické stažení. Dále si vybereme místo uložení (např. na plochu) a chvíli vyčkáme. 


Ve třetím kroku můžeme vybrat úložné místo pro systém. Tento krok není důležitý pro funkčnost našeho bootovacího flash disku. Ve čtvrtém kroku můžeme nastavit skrytí souborů, formátování a povolit spouštění LiveLinux ve Windows. I toto nastavení stačí ponechat tak, jak je. Záleží jen na vás.

V pátém, posledním kroku klikneme na blesk a vyčkáme než se bootovací flash disk vytvoří.

Na programu LiLi USB Creator je pěkné, že po úspěšném dokončení každého kroku se nám přepne semafor z červené barvy na zelenou. Jasně je tak vidět, zda máme splněno a můžeme přistoupit k dalšímu kroku.

Žádné komentáře:

Okomentovat