sobota 4. srpna 2012

Reproduktory Genius SP-HF 500A, zkušenosti, recenze a dojmy

Před několika málo týdny jsem se stal šťastným majitelem reproduktorů od společnosti Genius s typovým označením SP-HF 500A. Nyní bych se chtěl podělit o svůj názor na tyto reproduktory. Běžně dostupné parametry jsou:


Dvoukanálové stereo reproduktory
Celkový výstupní výkon 14W
Výstup na sluchátka
Line-in vstup
RMS (Watt): 14
Repro: 3” x2, výškový 1,5" x2
Frekvenční rozsah: 100Hz~20kHz
Odstup signál - šum : >82dB
Rozměr jednoho reproduktoru - výška x šířka x hloubka - 20,6 x 10,3 x 12,0 cm
Hmotnost 3kg
Cena kolem 550Kč

Už méně často uváděné, ale velmi důležité jsou délky kabelů. Délka napájecího kabelu je kolem 130cm. Zhruba 130cm je dlouhý i kabel sloužící pro propojení obou reproduktorů. Tyto délky jsou zcela dostačující pro použití na běžně velkém stole.
Samozřejmostí je v balení obsažený kabel s 3.5mm jackem, který slouží pro připojení zdroje zvuku. Délka tohoto kabelu je cca dva metry a slouží zároveň i jako anténa pro FM rádio, což oceníte zejména při poslechu rádia z mobilního telefonu.
Reproduktory jsou velmi kompaktní a hravě se vejdou i na menší stůl.
Zpracování obou bedniček je kvalitní, nikde žádné mezery, špatné slícovaní ani ostré hrany či rohy. Tělo reproduktorů je ze světlého dřeva a přední panel tvoří lesklý černý plast, který je především z hlediska desingu velmi efektivní. Ovladač pro úpravu výšek a basů je spolu s ovladačem hlasitosti vyvedený ve stříbrné barvě. Dále se na předním panelu nachází modrá dioda, signalizující vypnutí či zapnutí reproduktorů. Na zadní straně levého reproduktoru se nachází kolébkový vypínač. Oba ovladače jdou pěkně plynule otáčet a ovladač hlasitosti je velmi citlivý. Zespodu jsou reproduktory opatřeny čtyřmi kolečky z gumového materiálu, která zabraňují klouzání reproduktorů. 
Reprodukovaný zvuk je ve srovnání s pořizovací cenou reproduktorů nadstandardně kvalitní. Na velmi slušné úrovni jsou i basy. Až překvapující je hlasitost, kterou jsou reproduktory schopny vyvinout při zachování kvality zvuku. Celkový dojem ze zvuku je velmi pozitivní a rozhodně neurazí. 
Reproduktory jsou takřka ideální pro běžný poslech hudby či hraní her. Hlavní výhodou je rozhodně poměry ceny a výkonu. Rozhodně za zmínku stojí i desing reproduktorů.
Za nevýhodu lez označit ona modrá dioda, které skutečně velmi intenzivně svítí, což je zejména večer dosti nepříjemné.

1 komentář:

  1. Jo, tak tohle měl doma snad každý. Za tu cenu to vlastně nebyla špatná koupě, ale co si budeme říkat. Kvalitní av technika vypadá trochu jinak. Ale v patnácti, abych si na tom pustil soundtrack z NFS Underground 2 nebo zahrál počítačovou hru, mi to stačilo. Teď už bych se s tím jako audiofil moc nespokojil. :)

    OdpovědětVymazat