sobota 29. září 2012

Jak se správně čte název časopisu Forbes?

Slavný časopis založený Stevem Forbesem nese název Forbes. Jak se to ale správně čte? Forbes nebo Forbs? Sám jsem si před pár dny poprvé tento časopis koupil a řešil jsem, jak ho správně nazývat.
Jednoznačnou odpověd dává video:Nyní už je nám tedy jasné, že jediná správná možnost výslovnosti názvu je FORBS.
Když už víme, jak se názve vyslovuje, vyplouvá na povrch další otázka. Má to cenu vůbec číst? Pravdou je, že časopis s cenou 89Kč nepatří zrovna k nejlevnějším. Avšak slogan, který je na obálce aktuálního vydání podle mě vystihuje vše. Slogan zní: „Za 89 korun se dozvíte, kudy vede vaše cesta k majetku.“
V časopisu skutečně najdete velmi užitečné informace a rady, které mohou pomoci i při vašem podnikání a vydělávání peněz. Jako příklad bych uvedl rady bohatých lidí, jak vydělat (našetřit) první milion, nebo přehled nejlepších amerických univerzit.
Myslím, že je rozhodně lepší utratit jednou za měsíc skoro stovku za časopis, ze kterého se nečo dozvím, než dávat každý den deset korun za bulvár na úrovni totálního braku.
Celý Forbes je psán přívětivým a poutavým způsobem. V aktuálním vydáním se dozvíte hned v úvodním článku šéfredaktora, že je lepší být bohatý než chudý a taky vzdělaný než blbý. No co víc potřebujete vědět?
Určitě neplatí, že Forbes je určen jen pro velké finančníky či miliardáře. Informace v něm uvedené uvítá i každý, kdo se zajímá o aktuální dění.
Jediné co bych Forbesu vytkl je vysoký počet reklam. Někdy se mi zdá, že je reklama na každé druhé stránce.
Pokud tedy zvažujete, stejně jako já před pár dny, zda Forbes koupit nebo ne, mohu vám nákup Forbesu rozhodně doporučit.


Žádné komentáře:

Okomentovat