pátek 26. října 2012

Nefunguje dotykový panel u notebooku HP Pavilion. Co s tím?

Jako majitele HP Pavilionu dv5 s dotykovým panelem mě příliš nepotěšilo, když dotykový panel přestal fungovat. Pouze svítil, ale na dotyky nereagoval. Především regulaci hlasitosti a vypínač WiFi využívám velmi často.
Nastalo hledání řešení tohoto problému. Obecně se doporučuje zkontrolovat, zda nechybí ovladač. Ovladač jsem však měl v pořádku. Přesto jsem ovladač vyhledal a nainstaloval nejnovější verzi. Nepomohlo to. Dále jsem našel, že stačí notebook vypnou vyndat baterii, nandat ji zpět, zapnout notebook a mělo by to být ok. Ani to nepomohlo.
Nakonec bylo řešením zkobinování obou metod. Jako první krok je nutné najít v programech a funkcích položky HP Quick Launch Buttons a HP Quick Touch a obě důkladně odinstalovat. Následně restartovat notebook a na webových stránkách podpory HP tyto dva programy vyhledat a opět nainstalovat. Web HP pro ČR je zde.
Po nainstalovaní obou programů vypnout notebook, odpojit od zdroje (vytáhnout ze zásuvky) a na cca 30 sekund vyndat baterii.
Po opětovném zasunutí baterie a nastartování notebooku by již měl dotykový panel opět fungovat. Podstatné je, oba výše zmíněné programy skutečně nejdříve zcela odinstalovat, restartovat notebook a znovu nainstalovat. Pouhý upgrade programů nepomáhá.


17 komentářů:

  1. Díky, tento návod opravdu funguje i po letech na jedničku i u letitého notebooku HP 8710w - Windows 7 64 bit Enterprise.
    S pozdravem Lukas.

    OdpovědětVymazat