sobota 3. srpna 2013

Jak odstranit reklamu z Facebooku jednoduše a natrvalo

Před nedávnem začal přidávat Facebook svoje reklamy i do hlavní zobrazované části, kde by se měly zobrazovat především příspěvky našich přátel. Tyto reklamní příspěvky jsou označovány drobným popiskem sponzorováno. Spolu s pravým reklamním sloupcem je té reklamy na Facebooku poslední dobou už nějak moc.
S reklamami mezi příspěvky přátel jde jen stěží něco dělat. Celý pravý reklamní sloupec jde však poměrně bez problému zrušit. Postačí k tomu jen jedno rozšíření pro Google Chrome. Tím rozšířením je Stylish. Stačí si tedy Stylish stáhnout a nainstalovat do vašeho prohlížeče. Rozšíření Stylish také umí měnit celkový vzhled Facebooku, vzhled přihlašovací stránky a plno dalších věcí. Změna vzhledu Facebooku se mi však příliš neosvědčila, protože mě žádný z nabízených stylů neuspokojil a tak jsem zůstal u původního vzhledu.  Naopak potlačení reklamy na Facebooku se mi osvědčilo velmi.
Pokud již Stylish máme v Google Chrome nainstalovaný, zobrazí se v prohlížeči vpravo nahoře malé písmeno S. Po kliknutí na ono S se nabízí možnost vyhledávat si styly pro různé služby a přes Stylish je instalovat (Find more styles for this site). Druhou možností je upravovat si již nainstalované styly k obrazu svému (Manage installed styles.). K těmto úpravám však budou potřeba alespoň minimální znalosti CSS a html.
Pro odstranění reklamy z Facebooku si přes Stylish naistalujeme do prohlížeče tuto úpravu s názvem FACEBOOK – NO ADS. Učiníme tak kliknutím na Install with Stylish a potvrdíme. Úprava se již sama aktivuje a pravý sloupec s reklamami z Facebooku jednoduše zmizí.


Výhodu je, že zůstanou na svém místě informace o šťouchnutí, nadcházejících akcích, pozvánkách do her a podobně, které se nad sloupcem s reklamami normálně zobrazují. Ani chat touto úpravou není nijak ovlivněn a funguje zcela normálně. Zkrátka zmizí pouze reklamy. Po reklamách zbude prázdný bílý prostor, na který je zapotřebí si chvíli zvykat. Zvyká se na něj však velmi rychle a rozhodně je lepší než reklamy. 
Všechny úpravy nainstalované přes Stylish jde velmi snadno spravovat, ale logicky pouze pokud jsme na stránce, pro kterou je příslušná úprava určena. 
Navštívíme-li tedy Facebooku, vidíme u onoho S vpravo nahoře malou jedničku, která naznačuje počet nainstalovaných úprav pro danou stránku. Po kliknutí na S se zobrazí okno, kde jsou vypsány názvy jednotlivých nainstalovaných úprav a je možno je jedním kliknutím upravovat, zapínat/vypínat nebo mazat. 
Řadu různých stylů vzhledů a doplňku, které je možnost instalovat přes Stylish naleznete zde. Stačí si jen vybírat a testovat.
Tolik k odstranění reklamy z Facebooku a k popisu velmi užitečného rozšíření pro Google Chrome s názvem Stylis obecně.
Snad se některým z vás návod bude hodit a užijete si tak Facebook alespoň částečně bez reklam :)

EDIT:

Pokud by vám výše popsaný postup již nefungoval, stačí přes Stylish nainstalovat nějaké jiné rozšíření, které slibuje odstranění reklamy z Facebooku. Já doporučuji například toto.
facebook reklama, odstranění reklamy z facebooku, smazaní reklamy facebook, skrytí reklamy facebook, skrytí reklamy na facebooku, reklama návod, stylish návod, změna vzhledu facebook, změna desingu facebook, úprava vzhledu facebook, stylish návod facebook, facebook - no ads, facebook no ads, facebook bez reklam, facebook bez reklamy vymazání reklamy facebook, vymazání reklamy z facebooku

8 komentářů:

 1. My asi nebudeme kamarádi Petře :-D

  Věnuji se Facebook marketingu z druhé strany - tedy právě návrhu reklam a strategie pro podniky. Kdyby si tví čtenáři chtěli něco přečíst, tak dávám odkaz: http://blog.davidlorincz.cz

  Naštěstí dnes nejvíce reklam vyskakuje v rámci hlavního panelu, tedy News Feedu, takže to zas tak s tím jednoduchým odstraněním nebude horké. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lepší zbavit se alespoň části reklamy než nic :)

   Vymazat
 2. DÍKY, přesně tohle jsem hledal. (y)

  OdpovědětVymazat
 3. zabijet ty, kteri vytvareji reklamy!! otravuje mi to zivot a slabomyslne lidi to ovlivnuje...

  OdpovědětVymazat
 4. zabijet ty, kteri vytvareji reklamy!! otravuje mi to zivot a slabomyslne lidi to ovlivnuje...

  OdpovědětVymazat