pátek 23. srpna 2013

Vytvořte si webové stránky zdarma díky vaší obci

Již před časem jsem si všiml na webu naší obce kolonky pod levým menu, kde je nabídka na vytvoření webu zdarma. Vypadá to nějak takto:


Až nyní jsem se však dostal k tomu, abych tuto nabídku pořádně prověřil a otestoval. Klikl jsem tedy na odkaz, který sliboval více informací, vyplnil jednoduchý formulář, aktivoval svůj účet potvrzením e-mailové adresy a už jsem začal tvořit svůj web zcela zdarma.
Možnost vytvořit si web zdarma nabízí mnoho obcí. Jsou to obce, které svoji webovou prezentaci mají postavenou na redakčním sytému IPO od společnosti antee.cz. A i vaše takto vytvořená webová stránka bude běžet na hostingu od antee.cz a tvořit ji budete pomocí redakčního sytému IPO.
Sama společnost antee.cz tuto možnost tvorby webu pojmenovala Web Patriot a přidává k ní i následující popis:

Projekt Web Patriot Vám nabízí řešení uživatelských webových stránek pro nekomerční účely, které můžete umístit přímo na doméně obce, a to zcela ZDARMA!

Hlavní předností Web Patriot je adminitrační systém IPO, který Vám umožní snadno a rychle vytvářet a upravovat webové stránky na doméně 3. řádu.

Řešení Web Patriot zahrnuje:

doménu 3. řádu,
IPO editor pro snadnou administraci stránek,
zabezpečený přístup (HTTPS) do administrace,
statistiky přístupu s možností vložení externího měřícího kódu (Google Analytics, NaVrcholu, TopList),
technickou podporu (zálohování dat, dohled 24h denně),
zákaznickou podporu.

Já dodávám, že každá obec má prvních 10 webů vytvořených přes Web Patriot zdarma a za další již musí společnosti antee.cz něco platit. Dá se tedy předpokládat, že jak vaše obec naplní tuto kapacitu 10 ti webů pro své občany zdarma, přestane Web Patriot již nabízet.
Řešení Web Patriot nabízí prakticky vše, co pro vytvoření jednoduchého webu potřebujete.
I nabízený hosting je kvalitní a web se načítá rychle. Právě rychlost načítání webu bych viděl jako hlavní přednost například před wz.cz.
Nad webem, který vznikne na redakčním systému IPO od antee.cz by však poměrně právem mohl zkušený tvůrce webů ohrnovat nos. Vytvořený web není žádná hitparáda z pohledu kvality kódu, ani co se vzhledu týče. Generovaný web je tvořený z rámů, což není zrovna ideální. Vzhledově se jedná o striktně jednoduchou záležitost, zaměřenou především na funkčnost.
Je nutné si uvědomit, že snad v každé obci existují drobné firmy, či spolky, které mají své webové stránky, které jsou však nezřídka otřesné. Jsou vytvořené za pomoci různých free služeb, obsahují hromadu přidané reklamy a mnohdy se ty weby načítají tak pomalu, že stejně nikdo nevydrží čekat na načtení a web tak vlastně nikdo ani neuvidí.
Právě zde vidím potenciál Web Patriotu. Konec konců ono je to tak asi i zamýšleno, aby si pomocí Web Patriotu vytvořili web právě občané dané obce, která tuto možnost nabízí. Já jsem však reálně ještě na žádný takto vytvořený web nenarazil. Myslím si, že to je škoda, protože Web Patriot považuji za optimální řešení právě této situace, kdy si jednotlivec nebo firma chce vytvořit jednoduchý web zdarma.

Ve zkratce bych tedy shrnut hlavní výhody webu vytvořeného pomocí řešení Web Patriot:

1.       tvorba webu zdarma
2.       hosting zdarma
3.       doména 3. řádu zdarma
4.       jednoduché ovládání redakčního sytému IPO
5.       žádné reklamy
6.       kvalita nabízeného hostingu

Stejně tak je na místě shrnout i nevýhody Web Patriontu:

1.       pouze doména 3. Řádu
2.       možná až moc jednoduchý vzhled webu
3.       generovaný kód není úplně ideální
4.       nemožnost vyladit web zcela dle svých představ

Sám jsem tedy jeden jednoduchý web na ukázku vytvořil. Naleznete ho zde. I s registrací to byla méně než půlhodinka práce, přestože jsem s redakčním systémem IPO dělal poprvé v životě. Dá se tedy předpokládat, že jednoduchý web pro firmu nebo jako osobní stránku by průměrný uživatel počítače mohl zvládnout i za jeden den.
Až tedy budete hledat možnost, jak si vytvořit jednoduchý web zdarma, nezapomeňte se podívat na stránky vaší obce, zda také nenabízí Web Patriot.
tvorba webu, www.banan.cz hosting a web zdarma, web zdarma, tvorba webu zdarma, web zdarma a snadno, webové stránky zdarma, jak vytvořit webové stránky, jak udělat webové stránky zdarma, webhosting zdarma

3 komentáře:

  1. Ovšem to je super, nějaká 3RLD doména by se mi hodila do tier 1 linkingu.

    OdpovědětVymazat
  2. Nikdo rozumný na předražené řešení od IPO antee nepřistoupí. Agenti IPO však přemlouvájí a daří se.

    OdpovědětVymazat