sobota 28. září 2013

Autosalon TV Prima aplikace pro Android

Pořad Autosalon, který vysílá TV Prima, patří k nejlepším motoristickým magazínům u nás. To se bohužel nadá říct o webové prezentaci Autosalonu a už vůbec ne o podpoře zařízení s operačním systémem Android.
Samotný web Autosalonu je poněkud nešťastně udělaný a vypadá, jako by se snažil jít svým vzhledem na ruku příznivcům zařízeních od firmy Apple. Kromě toho je také poměrně často problém s přehráváním videí na webu.  Ještě horší situace je s aplikacemi pro mobilní zařízení. Zde je už nesporně vidět upřednostňovaní majitelů zařízeních Apple na úkor majitelů se zařízeními pracujícím se systémem Android. Aplikace pro přehrávání jednotlivých dílů Autosalonu je totiž k dispozici pouze pro zařízení s iOS. Na Android se jaksi zapomnělo.
Tohoto nedostatku na straně TV Prima a týmu Autosalonu si všimli lidé z firmy http://www.elceka.sk a rozhodli se vytvořit aplikaci pro Android, která umožní přehrávání jednotlivých dílů pořadu. Tuto aplikaci můžete stahovat zde. Aplikaci pak stačí z počítače odeslat do vašeho zařízení s Androidem a nainstalovat.
Aplikace je velmi jednoduchá a má intuitivní ovládání. Svůj účel aplikace plní velmi dobře. Nevýhodou je jen nepříliš vysoká kvalita obrazu. Kvalita obrazu je daná zdrojem videa (stejný jako pro iOS) a autoři aplikace ji bohužel ovlivnit nemohou.
Sám už jsem si na používání této aplikace na svém Androidím zařízení zvykl a Autosalon už jen zřídka sleduji jinak, než že si telefon připojím před HDMI ke své televizi. Párkrát jsem už Autosalon sledoval i přímo na displeji telefonu.
Lidem z firmy elceka.sk tedy patří můj velký dík za to, že se rozhodli napravit to, co TV Prima dlouhodobě podceňuje. Aplikaci vám tedy jednoznačně mohu doporučit.
Budete-li mít nějaké návrhy, typy či vzkazy týkající se této aplikace, můžete je psát do komentářů přímo pod tento článek. Veškeré komentáře budou předány autorům aplikace.
Podpořit můžete také Facebookovou stránku zmíněné aplikace.


4 komentáře:

  1. Nevím, jak ostatní, ale v aplikaci jsem skončil na dílu č. 43 (2013) a další části se mi již nezobrazují (ani v mobilu ani v tabletu). Zkoušel jsem i přeinstalaci a žádná změna. Je aplikace ještě funkční? Díky.

    OdpovědětVymazat
  2. Autoři pořadu Autosalon bohužel přestali aktualizovat svůj web a spolu s ním i zdroj, ze kterého aplikace bere jednotlivé díly pořadu. Během příštího roku by však měl mít Autosalon nový web a doufám, že spolu s ním bude obnovena i možnost sledování Autosalonu v chytrém telefonu.
    Takže aplikace v podstatě funkční je, ale nemá odkud brát nové díly.

    OdpovědětVymazat