neděle 11. ledna 2015

Foto – Aleš Zavoral, zakladatel a majitel Alza.cz

Aleš Zavoral je zakladatel a dosud většinový majitel největšího českého e-shopu Alza.cz. Patří do žebříčku českých miliardářů, kde s odhadovaným majetkem okolo 4.5 mld. Kč drží dvacátou pátou pozici.
Aleš Zavoral je zároveň i nejtajemnějším českým miliardářem. Jako představitel Alzy je znám spíš ukřičený zelený Alzák, než Zavoral. Ve Forbesu 12/2014 si můžete přečíst příběh Alzy, celý pěkně od začátků Zavoralova podnikání až po současnost. Háček je v tom, že příběh o Zavoralově firmě byl napsán za pomoci jeho nejbližších partnerů, ale bez účasti jeho samotného. V tomto vydání Forbesu je také napsáno, že fotku Aleše Zavorala není možné ani vygooglovat, a tak vlastně ani nevíme, jak vypadá. Zároveň je však u článku přiložena fotka, na které se Aleše Zavorala  podařilo zachytit. A to mě inspirovalo k tomu, abych situaci změnil. Koho by přece nezajímalo, jak vypadá tento mladý a nepochybně úspěšný podnikatel, u které navíc většina Čechů někdy už nakupovala a nemalá část jich u něj nakupuje dokonce pravidelně?
Proto jsem se rozhodl zde na svém blogu fotku Aleše Zavorala také zveřejnit. Fotka to není nějak extrémně kvalitní, ale pro představu o jeho vzezření jistě stačí. A fotku Aleše Zavorala by tedy již mělo být možné i vygooglovat.
Připomínám, že foto bylo nalezeno ve Forbesu 12/2014 a jeho autorkou je Martina Votrubová.

Aleš Zavoral majitel Alza.cz

3 komentáře:

  1. Nevím jak Zavoral vypadá, ale to on není, ten člověk se jmenuje Petr Zelnička a pracuje, resp. pracoval pro Intel, proto byl asi na té akci. Myslím, že skutečný Zavoral se musí královsky bavit. Vůbec bych se nedivil, kdyby tu fotku novinářům podstrčil, aby měl od nich pokoj.

    OdpovědětVymazat
  2. Čágo. A. Zavoral je příbuzný mé paní a ta potvrzuje, ze na fotce je to on. Tak zdar

    OdpovědětVymazat
  3. Ahoj tak to rozhodně není on. Dnes jsme s tímto pánem v Intelu probírali architekturu 7 nm výroby procesorů. Btw. na vizitce má opravdu Zelnička.

    OdpovědětVymazat